Falcao – Madrid, “bombë” nga Spanja

Radamel Falcao dështoi të transferohej në Atletico Madrid pasi Jackson Martinez nuk u largua nga Vicente Calderon.

Sport

02/02/2016 10:05

Radamel Falcao nuk u transferua në Atletico Madrid pasi një klub kinez u tërhoq nga interesimi për blerjen e Jackson Martinez, raportojnë mediat spanjolle.

Falcao ishte shumë pranë rikthimit në Vicente Calderon.

Mirëpo, sulmuesi i Monacos, i cili është aktualisht i huazuar në Chelsea, mbeti pa nënshkruar me klubin madrilen, përcjell “Lajmi.net”.

Por, ai mund të transferohet në Kinë pasi Jiangsu Suning është e interesuar për blerjen e tij dhe ka kohë deri më 26 shkurt që të kompletojë marrëveshjen.