Fabregas befason botën e futbollit me transferimin e tij

Cesc Fabregas mund të rikthehet te Arsenali në afatin kalimtar të janarit.

Sport

04/12/2016 21:43

Edhe pse u quajt tradhtar kur u transferua nga Barcelona te Chelsea, mesfushori spanjoll është rrugës për t’u rikthyer te Arsenali, te skuadra ku bëri hapat më të mëdhenj në karrierën e tij.

‘DailyExpress’ ka shkruar sot se Arsene Wenger është duke punuar në transferimin e 29 vjeçarit, i cili nuk po arrin të zë vend standard në formacionin e Antonio Contes te Chelsea, përcjell lajmi.net.

Ardhja e Fabregasit do t’i shtonte një opsion më shumë Wengerit në mesfushë, në rrugën për titullin që mungon te Topgjinjtë që nga viti 2004.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.