Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

F1: Shtyhet edhe gara për Çmimin e Madh të Kanadasë

20:39 | 7 Prill 2020

Përhapja e COVID-19 vazhdon të mbajë të paralizuar shumë aktivitete.

Ky virus ka sjellë humbje të mëdha edhe në sportin e Formula 1, me fillimin e kampionatit që është shtyrë.

Shumë çmime të mëdha të këtij sporti janë shtyrë, dhe e fundit është edhe gara për Çmimin e Madh të Kanadasë.

Organizatorët e Grand Prix të Kanadasë, kanë njoftuar se gara e planifikuar për datat 12-14 qershor është shtyrë shkaku i përhapjes së vazhdueshme të COVID-19./Lajmi.net/