Evropa Ligë: Frankfurt dhe Leipzig shënojnë fitore në ndeshjet e para gjysmëfinale

Kanë përfunduar dy ndeshjet gjysmëfinale të Evropa Ligë, në mes Leipzig – Rangers dhe West Ham United – Eintracht Frankfurt.

Sport

28/04/2022 22:54

Frankfurti ka mposhtur 2:1 West Ham United, ndërsa në anën tjetër Leipzig mposhti 1:0 Rangers.

Dy ekipet gjermane kanë korrur fitore në ndeshjet e para gjysmëfinale të Evropa Ligës, duke mposhtur kështu ekipin anglez dhe atë skocez.

Heroi i ndeshjes për Leipzig ishte Angelino i cili në minutën e 85 shënoi golin e vetëm dhe të fitores për gjermanët.

Në anën tjetër Frankfurti mposhti ekipin anglez falë golave nga Knauff dhe Kamada, ndërsa për vendasit golin e vetëm e shënoi Antonio.

Ndeshjet e kthimit në kuadër të gjysmëfinales së Evropa Ligës do të zhvillohen më 5 maj, me fillim nga ora 21:00./Lajmi.net/