Eurovision numëroi pikët gabim, Shqipëria zuri këtë vend dhe la pas Serbinë

23:00 | 22 Maj 2019

Pikët e ‘Eurovision 2019’ janë numëruar gabimisht.

Këngëtarja Jonida Maliqi ishte përzgjedhur për ta përfaqësuar Shqipërinë dhe me performancën e saj emocionoi të gjithë shqiptarët, shkruan lajmi.net.

Jonida Maliqi, e cila këtë vit përfaqësoi Shqipërinë në festivalin e këngës “Eurvision”, ka kryer paraqitjen e saj në skenën e Tel Avivit.

Holanda u shpall fituese ndërsa Shqipëria u rendit në vendin e 18-të sipas listës së parë e cila u publikua.

Por tani thuhet se në Eurovision janë numëruar gabim pikët dhe në tabelën e publikuar pas rinumrimit të tyre, Shqipëria është renditur e 17-ta duke lënë pas Serbinë në vendin e 18-të./Lajmi.net/