Europa League cakton gjysmëfinalistët

Napoli do të luajë kundër Dnipros, kurse Fiorentina me kampionin në fuqi Sevilla, në gjysmëfinale të Europa League.

Sport

24/04/2015 12:13

Napoli do të luajë kundër Dnipros, kurse Fiorentina me kampionin në fuqi Sevilla, në gjysmëfinale të Europa League.

Në Nyon është tërhequr shorti për katër skuadrat e mbetura në garë dhe dy skuadrat italiane kanë mbetur të ndara.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 7 maj kurse ato të kthimit më 14 maj.

Çiftet:

Napoli – Dnipro

Sevilla – Fiorentina