“Euro 2016”, ndodh ajo nga e cila kishin frikë të gjithë

“Euro 2016” ka probleme me trazira të tifozëve, menjëherë në ditët e gara të garës.

Sport

11/06/2016 10:21

Huliganët angleze, rusë dhe francezë kanë shkaktuar telashe të mëdha menjëherë pas fillimit të “Euro 2016”.

Tifozët e Anglisë u përleshën me mbështetës të Olympique Marseille duke sjellë arrestime por edhe një numër të lënduarve, raportojnë mediat franceze, përcjell “Lajmi.net”.

Franca kaloi një tjetër natë të dhunshme dhe me frikë.

Autoritetet janë në krye të detyrës në luftimin e huliganizmit por edhe në gjendje gatishmërie për të eliminuar rrezikun e ndonjë sulmi terrorist.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.