Etrit Berisha një hap larg rekordit të Foto Strakosha

Berisha është një hap larg rekordit të portierit legjendar të Shqipërisë, Foto Strakosha.

Sport

06/06/2022 23:52

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, me sfidën e sotme përballë Islandës, shkon në 72 ndeshje të luajtura më Kombëtaren.

Tani ai është vetëm një ndeshje larg për të barazuar portierin tjetër legjendar të Kombëtares, Foto Strakosha, i cili është me 73 përballje, po aq sa dhe Ansi  Agolli, në vendin e 6-ë.

Gardiani kuqezi mund ta arrijë dhe madje dhe mund t’ia kalojë Strakoshës, duke u bërë portieri me më shumë prezenca për Kombëtaren.

Listën vazhdon ta udhëheqë kapiteni legjendar i Kombëtares, Lorik Cana, me 93 ndeshje të luajtura. /Lajmi.net/