​Escobar takohet me liderët partive opozitare

I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Gabriel Escobar ka nisur takimet me liderët opozitarë në Kosovë. Escobar në rezidencën e ambasadorit amerikan në Prishtinë, po zhvillon takimet me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Gjatë qëndrimit në Kosovë, i dërguari i posaçëm…

Lajme

23/08/2022 20:00

I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Gabriel Escobar ka nisur takimet me liderët opozitarë në Kosovë.

Escobar në rezidencën e ambasadorit amerikan në Prishtinë, po zhvillon takimet me kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi, kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, i dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Gabriel Escobar, takoi edhe presidenten Vjosa Osmani.