Ernest Muçi i “bombardon” dy herë portën Aston Villës në Ligën e Konferencës

Sulmuesi shqiptar Ernest Muçi ka shënuar dy gola për Legia ëarshavën në Ligën e Konferencës. Muçi ka realizuar dy herë në përballjen kundër Aston Villës, shkruan lajmi.net. Lojtari shqiptar shënoi fillimisht në minutën e 26 për epërsinë 2:1 të Legias, ndërkohë që shënoi edhe golin e tretë në minutën e 51. Kjo sfidë është në…

Sport

21/09/2023 20:19

Sulmuesi shqiptar Ernest Muçi ka shënuar dy gola për Legia ëarshavën në Ligën e Konferencës.

Muçi ka realizuar dy herë në përballjen kundër Aston Villës, shkruan lajmi.net.

Lojtari shqiptar shënoi fillimisht në minutën e 26 për epërsinë 2:1 të Legias, ndërkohë që shënoi edhe golin e tretë në minutën e 51.

Kjo sfidë është në kuadër të xhiros së parë të fazës së grupeve në Ligën e Konferencës dhe i takon Grupit E./Lajmi.net/