Erdogan paralajmëron Rusinë me prishje të raporteve

Turqia dhe Rusia kanë marrëdhënie të forta ekonomike, të cilat janë zbehur gjatë muajve të fundit për shkak të dallimeve të tyre mbi Sirinë.

Lajme

06/10/2015 17:54

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Rusinë për marrëdhënie të vështira me vendin e tij pasi një avion luftarak rus shkeli hapësirën ajrore turke gjatë kësaj fundjave./AA/