Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator – Lajmi.net
Ende po vazhdon takimi i Ekipit Negociator
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:28, 12 February 2019
Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë

Aktualisht kryenegociatorët e dialogut, kanë nisur këtë mbledhje rreth tri orë më parë

Pas këtij takimi, siç edhe një ditë më parë deklaroi kryenegociatori Fatmir Limaj, pritet të ketë një rezultat pozitiv sa i përket finalizimit të Platformës së Dialogut, për t’i hapur rrugë shqyrtimit në Kuvendin e Kosovës.

Platforma është në fazën finale të hartimit.

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO