Emocione, lot dhe histori – 15 vjet nga ndeshja e fundit e Michael Jordan në NBA

17:12 | 16 Prill 2018

Sezoni 2002-2003 në NBA ka mbetur në zemrat e shumë tifozëve, jo për kampionin e atij sezoni, por 15 vjet më parë vendosi të pensionohej nga basketbolli Michale Jordan, një nga basketbollistët më të mirë që ka pasur bota.

Palestra “Wells Fargo Center” e Philadelphia 76ers që kishte kapacitet për 21 mijë tifozë, më 16 prill 2003, kishte vetëm një protagonist, dhe ai ishte “shkëlqesia e tij”, Michael Jordan.

Atë ditë, edhe pse skuadra e tij Washington Wizards u largua me humbje me rezultat 107-87, “shkëlqesia e tij” u largua me buzëqeshje dhe jashtëzakonisht i ngazëllyer

Kjo ndeshje kaloi në rend të dytë, ishte nata për ‘Air Jordan’, i cili në këtë ndeshje luajti për 28 minuta dhe shënoi 15 pikë.

Disa fotografi nga lamtumira e Jordan mund t’i ndiqni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

si-ner

burg

mil

 

nano

sht