Emerson pranon t’i bashkohet Napolit

17:59 | 11 Korrik 2021

Napoli ka bërë ofertën e parë për mbrojtësin e Chelseas, Emerson Palmieri, që ka pranuar t’i bashkohet “Napolitanëve”.

Trajneri i ri Luciano Spalletti dëshiron të ribashkohet me italianin në “Stadio Maradona”, transmeton lajmi.net.

Sipas Gazzetta dello Sport, Napoli ka ofruar mes 8 – 10 milionë euro për ish yllin e Romës.

26-vjeçarit i skadon kontrata në vitin 2022, por “Blutë” kanë opsionin që t’ia vazhdojnë deri në 2023.

Spalletti thuhet se ka biseduar me Emerson dhe e ka bindur për kalimin te Napoli.

Napoli do takohet me agjentin e lojtarit në javën e ardhshme që të diskutojnë anën financiare.

Emerson do ribashkohet me Di Lorenzo te Napoli, ngase të dy mbrojtësit e krahut mund të jenë titullar te Italia në finalen e “Euro 2020” ndaj Anglisë./Lajmi.net/