Elhaida Dani, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion (VIDEO)

Këngëtarja nga Shkodra, Elhadia Dani do e përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Këngës së Evropës, ‘Eurovision’ i cili në majin e vitit të ardhshëm në Austri.

ShowBiz

29/12/2014 00:09

Këngëtarja Elhaida Dani, është ajo e cila do ta përfaqësjë Shqipërinë në Eurovizion. Elhaida ka marrë 82 pikë me këngën ‘Dielli’ nga juria profesionale.

Ndryshe Elahida është shqiptarja e parë dhe e vetme që e ka fituar “The Voice of Italy”. 

Në vendin e dytë është votuar Bojken Lako Bend me këngën “Të ndjej”, ndërsa vendin e tretë e ka zënë këngëtarja kosovare, Linda Halimi me këngën “S’te Fal’. lajmi.net