El Shaarawy ose Januzaj

Genoa ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit të Milanit, Stephan El Shaarawy. Nëse nuk e arrijnë atë do të tentojnë angazhimin e Adnan Januzajt nga Manchester United.

Sport

17/06/2015 09:23

Adnan Januzaj mund të transferohet në Serie A.

Mesfushori pritet të largohet nga Manchester United, gjatë afatit kalimtar të verës.

Dhe, sipas “Secolo XIX”, ai ka zgjuar interesim nga Genoa.

Në fakt, Genoa kërkon sulmuesin e Milanit, Stephan El Shaarawy.

Mirëpo, në rast se Rossonerët nuk pranojnë largimin e tij, atëherë klubi nga Serie A do t’i kthehet Januzajt. Ky i fundit kërkohet edhe nga Real Sociedad në La Ligë.