Ekipi i javës në La Ligë

La Liga përfundoi edhe xhiron e tretë me disa ballafaqime dhe rezultate jashtëzakonisht interesante. Por, cilët futbollistë zunë vend në ekipin e javës të publikuar nga “Goal.com”?

Sport

16/09/2014 15:32

Xhiroja e tretë në La Ligë u mbyll me Barcelonën ende në krye falë bilancit perfekt.

Por, Atletico Madrid fitoi kryendeshjen duke mposhtur në udhëtim rivalin e qytetit Real Madrid me rezultat 2:1.

Mirëpo, kush zuri vend në ekipin e javës nga La Liga të publikuar nga “Goal.com”?.

Formacioni 3-4-3

Portier: Jesus Fernandez

Mbrojtës: Sergio Sanchez, Diego Godin, Alberto Lopo.

Mesfushorë: Koke, Tiago, Javi Fuego, Pedro Mosquera

Sulmues: Messi, Neymar, Nolito