Egjipt – Uruguaj, formacionet e skuadrave për duelin e Grupit A

8:03 | 15 Qershor 2018

Egjipti dhe Uruguaji ndeshen në duelin e dytë të Grupit A në Kampionatin botëror 2018.

Egjipti dhe Uruguji takohet sot në ndeshjen e dytë të Grupit A në Kampionatin botëror 2018.

Mediat italiane kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për duelin që do të fillojë në ora 14:00.

Egjipt (4-2-3-1): El Hadary; Fathy, Samir, Hegazy, Abdel-Shafi; Hamed, Morsy; Salah, Said, Sobhi; Hassan.

Uruguaj (4-4-2): Muslera; Maxi Pereira, Gimenez, Godin, Laxalt; Nandez, Bentancur, Vecino, Rodriguez; Suarez, Cavani.