Eduardo Camavinga bëhet futbollisti i parë që ecën për Balenciaga

Në moshën 19-vjeçare, mesfushori i Real Madridit, Eduardo Camavinga, është bërë futbollisti i parë që ka ecur në pistën e gjigantit të modës Balenciaga.

ShowBiz

07/07/2022 12:39

Ndërkombëtarja franceze, e cila mori pjesë në shfaqje të shumta të modës gjatë “Javës së Modës” në Paris në muajin të kaluar, u zgjodh si modele për shtëpinë luksoze të modës gjatë shfaqjes së dytë të modës të Demna Gvasalia të mërkurën (dje), transmeton lajmi.net.

Mesfushori u bashkua në pistë me Nicole Kidman, Kim Kardashian dhe Dua Lipën.

Një prezantim i koleksionit të 51-të Couture u postua në faqen e ‘Instagramit’ të Balenciaga për të festuar një nga ngjarjet më të pritura në kalendarin e modës.

Camavinga nuk është i vetmi futbollist që ka ecur në pistën e modës. Në vitin 2019, ish-mbrojtësi i Arsenalit, Hector Bellerin, bëri një paraqitje surprizë në shfaqjen e Virgil Abloh në Louis Vuitton në Paris./Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Balenciaga 🕊 (@balenciaga)