Edi Reja përfundon bashkëpunimin me Shqipërinë – i skadon kontrata

Edi Reja nuk është më trajner i Shqipërisë. Trajnerit italian i ka skaduar kontrata dhe nuk i është vazhduar qëndrimi, transmeton lajmi.net. Stoli i “kuqezinjve” tash për tash është bosh, por mbetet që ditëve në vijim të bëhet një zgjidhje për këtë çështje. Ndeshja me Armeninë ishte e fundit për teknikun italian i cili s’arriti…

Sport

30/11/2022 23:28

Edi Reja nuk është më trajner i Shqipërisë.

Trajnerit italian i ka skaduar kontrata dhe nuk i është vazhduar qëndrimi, transmeton lajmi.net.

Stoli i “kuqezinjve” tash për tash është bosh, por mbetet që ditëve në vijim të bëhet një zgjidhje për këtë çështje.

Ndeshja me Armeninë ishte e fundit për teknikun italian i cili s’arriti ta kualifikojë Shqipërinë në ndonjë turne madhor. /Lajmi.net/