Edhe një medalje për Kosovë, Loriana Kuka në finale – Lajmi.net
Edhe një medalje për Kosovë, Loriana Kuka në finale
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 11:56, 29 June 2018
Loriana Kuka triumfoi në çerekfinale ndaj spanjolles, Laia Talarn.

Loriana Kuka ia ka siguruar medaljen e katërt Kosovës nga Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Kuka triumfoi në çerekfinale ndaj spanjolles, Laia Talarn, pasi kundërshtarja mori tri vërejtje.

Ndërkohë xhudistja Kuka në gjysmëfinale mposhti sllovenen, Patricia Brolih, në kategorinë -78 kg. Finalja e Lorianës zhvillohet nga ora 17:00.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO