Edhe një ditë me diell, këto janë temperaturat për sot

7:38 | 23 Korrik 2019

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme.

Fusha anticiklonike që po shtrihen mbi Evropën perëndimore dhe qendrore, do të zgjerohen edhe mbi rajonin tonë që po sjellin mot më stabil dhe kryesisht me diell.

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i nxehtë, pjesërisht i vranët, por me intervale më të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të shënojnë nga 13 deri në 16 gradë celsius, ndërsa maksimalet do të shënojnë nga 28 deri në 31 gradë celsius. /Lajmi.net/