Edhe 2.3 milionë euro nga Gjermania për Termokosin – Lajmi.net
Edhe 2.3 milionë euro nga Gjermania për Termokosin
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:29, 12 July 2018
Sot do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të Marrëveshjes “Përmirësimi i rrjetit të Ngrohtores qendrore në Prishtinë” për zgjerimin e rrjetit të Termokosit në vlerë prej 2.3 milionë euro ndërmjet Ministrisë së Financave dhe Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW).

Marrëveshja do të nënshkruhet nga ministri i Financave Bedri Hamza dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë Rene Escheman.

Pjesëmarrëse do të jetë edhe e ngarkuara me punë në Ambasadën e Luksemburgut znj. Anne Dostert, përfaqësues të Ndërmarrjes së Termokosit dhe Ambasadës Gjermane

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO