E tmerrshme: Policia gjermane zbulon kush i shpërtheu bombat në Dortmund (FOTO)

11:30 | 12 Prill 2017

Policia gjermane i ka rënë në gjurmë sulmuesit të autobusit të Borussia Dortmundit.

Mediat gjermane kanë raportuar se policia është duke hetuar një “lidhje islamike” me shpërthimet ndaj autobusit të Borussia Dortmundit.

Agjencia e lajmeve “AFP” ka raportuar se është gjetur një letër në hapësirën e shpërthimeve në Dortmund, e që përmendi edhe sulmin në treg për Krishtlindje në Berlin dhe rolin e Gjermanisë në luftimin kundër Shtetit Islamik, përcjell “lajmi.net”.

ISIS thuhet se qëndron pas ngjarjes, por për t’u sqaruar më mirë duhet pritur përfundimin e hetimeve. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy