E pabesueshme: Skuadrën që e duan të gjithë i bën ofertë sensacionale Buffonit – Lajmi.net
E pabesueshme: Skuadrën që e duan të gjithë i bën ofertë sensacionale Buffonit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 17:47, 16 April 2018
Një lajm i pabesueshëm vjen nga Amerika Latine për të ardhmen e Gianluigi Buffonit.

Aventura e gjatë e Buffon te Juventusi duket se po shkon drejt fundit këtë sezon, për t’i dhënë fund një kapitulli plot suksese dhe histori.

Por, largimi nga Juventus nuk duhet të nënkuptojë edhe pensionimin e tij, pasi një skuadër e madhe argjentinase që ka tifozë në shumë botën, po dëshiron të bëjë sensacion me transferimin e tij.

‘Ole’ shkruan se Boca Juniros i ka ofruar kontratë një vjeçare Buffonit.

I gatshëm për të kontribuar në këtë transferim, është edhe miku i Buffonit, Carlos Tevez që është pjesë e Boca Juniorsit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO