Erërat e forta kthejnë topin e degazhuar te portieri, shikoni vendimin e gjyqtarit (VIDEO)

Një moment shumë interesant vjen nga futbolli danez.

Sport

21/11/2016 13:44

Ndeshja ndërmjet Sonderjyskes dhe Midtjylland, do të mbahet më shumë në mend për një episod të minutës së 74-të.

Pas degazhimit të portierit Johan Dahlin, forca e erës ktheu topin mbrapsht dhe ai e kapi atë, përcjellë “Lajmi.net”.

Gjyqtari akordoi indirekt, sepse rregullat janë rregulla pa marrë parasysh rrethanat.

Pamjet po bëjnë xhiron e botës në rrjetet sociale.

YouTube player

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.