Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

E kryer, Matuidi transferohet në MLS

15:10 | 10 Gusht 2020

Juventus po fillojnë projektin e tyre për rinovimin e skuadrës dhe i pari që largohet është mesfushori Blaise Matuidi.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka raportuar se Matuidi ka arritur marrëveshje me ekipin e MLS, Inter Miami – aty ku është pronar David Beckham.

Transferi pritet të zyrtarizohet shumë shpejt, përcjell lajmi.net.

Mesfushori francez luajti 35 herë këtë edicion në Serie A dhe marrëveshja e tij në ‘Allianz Stadium’ skadon në qershor 2021. /Lajmi.net/