​E kryer, 200 milion euro në vit, Benzema nënshkruan me Al Ittihad

Karim Benzema mësohet se ka nënshkruar pjesën kryesore të dokumenteve për t’u bërë lojtar i ri i Al Ittihad. Kontrata e Benzemas do të jetë e vlefshme deri në vitin 2025 dhe do të përfshijë opsionin edhe për një sezon tjetër, raporton gazetari Fabrizio Romano. Përfitimet e sulmuesit francez do të jenë afër 200 milionë…

Sport

05/06/2023 12:29

Karim Benzema mësohet se ka nënshkruar pjesën kryesore të dokumenteve për t’u bërë lojtar i ri i Al Ittihad.

Kontrata e Benzemas do të jetë e vlefshme deri në vitin 2025 dhe do të përfshijë opsionin edhe për një sezon tjetër, raporton gazetari Fabrizio Romano.

Përfitimet e sulmuesit francez do të jenë afër 200 milionë euro në vit me marrëveshjet komerciale dhe përfitimet tjera të përfshira në këtë shifër, përcjellë lajmi.net.

Benzema do t’u thotë lamtumirë tifozëve të Real Madridit të martën në konferencë për shtyp dhe më pas do të udhëtojë për në Arabinë Saudite./Lajmi.net/