Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

E konfirmon i pari i UFC: Khabib është jashtë eventit të 18 prillit

10:25 | 6 Prill 2020

Dana White ka konfirmuar se Khabib Nurmagomedov është jashtë UFC 249 – por se ngjarja do të vazhdojë.

Khabib sugjeroi javën e kaluar që ai nuk do ta prishë rregullat e bllokimit të Rusisë për të luftuar me Tony Ferguson – një periudhë që është përfolur pesë herë, por nuk ka ndodhur kurrë.

Kishte shpresë të përkohshme që ai të mund të udhëtonte në këtë ngjarje më 18 prill me avion privat, megjithatë luftëtari nga Dagestani thoshte se nuk gjasa, transmeton lajmi.net.

Dhe promovuesi White tani ka këmbëngulur që ai nuk do të përballet me Ferguson, vetëm 11 ditë larg nga ngjarja.

Pasi një llogari në Twitter pretendoi se ishte një gazetar i MMA, vendosi një postim ku thuhej se Khabib do të udhëtonte me ndihmën e Vladimir Putin, White u përgjigj: ”Absolutisht NUK është e vërtetë. Ngjarja po ndodh por Khabib Nurmagomedov është jashtë”.

Ai dha shpresë, sidoqoftë: ”Unë do ta njoftoj të gjithë sot”. /Lajmi.net/