E kishte ngacmuar për Kosovën, boksieri shqiptar rrah keq nacionalistin nga Serbia

Bernardin Jakaj e ka mposhtur serbin Marko Nikoliq në boks, duke e deklasuar në 10 runde të plota, dhe mori fitoren me pikë. Jakaj është i pamposhtur, ka 14 fitore, ndërsa Nikoliq 30 fitore e 3 humbje. Kjo luftë është paraparë të zgjas 10 raunde me nga 3 minuta. Po këtë mbrëmje, në ring do…

Sport

24/03/2023 22:43

Bernardin Jakaj e ka mposhtur serbin Marko Nikoliq në boks, duke e deklasuar në 10 runde të plota, dhe mori fitoren me pikë.

Jakaj është i pamposhtur, ka 14 fitore, ndërsa Nikoliq 30 fitore e 3 humbje. Kjo luftë është paraparë të zgjas 10 raunde me nga 3 minuta.

Po këtë mbrëmje, në ring do të ngjiten edhe boksierë të tjerë kosovarë.

“Ai është nacionalist për vetën e tij. Nuk më trembët syri. Ai mendon që mundet me na provoku, por ne jemi profesionis të vërtetë. Nikolic ka paralajmëruar që 200 tifozë do të vijnë nga Beogradi”, kishte deklaruar Jakaj për Lajmi.net para disa dite