E kërkoi Italia, shqiptari përgjigjet në një mënyrë fantastike në Facebook (FOTO) – Lajmi.net
E kërkoi Italia, shqiptari përgjigjet në një mënyrë fantastike në Facebook (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 11:03, 10 April 2017
Shaqir Tafa është talenti shqiptar i radhës që po rritet në fidanishtet e futbollit italian.

Mbrojtësi 18-vjeçar po aktivizohet me sukses në radhët e akademisë së Palermos dhe monitorohet me kujdes nga klubet më të mëdha italiane.

Futbollisti së fundmi është bërë pjesë e përfaqësueseve kuqezi, , duke luajtur me U-21 të Alban Bushit në miqësoren kundër Moldavisë.

Meqë lojtari nuk ka luajtur ende ndeshje zyrtare me U-21, rregulloret e lejojnë që të ndërrojë përfaqësuese nëse dëshiron dhe të zgjedhë Italianë në të ardhmen. Në të kaluarën, ai ishte grumbulluar disa herë në kampe stërvitore me U-17 të Italisë. Ndaj vëzhgues të federatës italiane e kanë monitoruar kohët e fundit me idenë për ta afruar në Kombëtaren U-19, duke dhënë opinione pozitive për lojën e mbrojtësit.

Por futbollisti i ka dhënë fund diskutimeve me një postim në faqen e tij në Facebook, si në italisht, ashtu edhe në shqip. “Krenar për këtë fanellë”, janë fjalët e mbrojtësit që shoqëronin një foto të tijën gjatë Himnit të Flamurit me U-21 të Shqipërisë. Italia e mori përgjigjen e saj…

shaqir tafa facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy  

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO