E jashtëzakonshme: Për 5 minuta shiten 77 mijë bileta për miqësoren Indonezi – Argjentinë

Një çmenduri e vërtetë futbollistike po ndodh këto ditë në Indonezi, konkretisht në qytetin e Xhakartës, ku më Indonezia do të zhvillojë një ndeshje miqësore me kampionin e botës, skuadrën e Argjentinës. Se cili është interesi për biletat për këtë ndeshje shpjegohet më së miri shitja e biletave, njoftojnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net. Domethënë,…

Sport

09/06/2023 10:17

Një çmenduri e vërtetë futbollistike po ndodh këto ditë në Indonezi, konkretisht në qytetin e Xhakartës, ku më Indonezia do të zhvillojë një ndeshje miqësore me kampionin e botës, skuadrën e Argjentinës.

Se cili është interesi për biletat për këtë ndeshje shpjegohet më së miri shitja e biletave, njoftojnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Domethënë, në vetëm 5 minuta, të gjitha 77 mijë biletat që Federata e Futbollit të Indonezisë ka nxjerrë në shitje janë shitur.

Thuhet se nëse do të kishte një stadium me një kapacitet prej 5 milionë vendesh, do të ishte shumë i vogël për të gjithë ata që duan ta shikojnë Argjentinën në stadium për shkak të kërkesës së madhe për këtë takim.

Miqësorja mes Indonezisë dhe Argjentinës do të zhvillohet më 19 qershor./Lajmi.net/