E jashtëzakonshme: Dy palestinezë mbrojnë policen izraelite (Foto)

Palestina dhe Izraeli me vite të tëra janë në konflikt mes vete, por jo gjithënjë këtu ka përpjkeje vetëm për vrasje.

Bota

07/08/2015 11:19

Një fotografi e publikuar tregon se si dy palestinez, mbrojnë një police izraelite, deri sa po e gjuanin me gurë kolonët izraelitë.

Fotografia është shkrepur nga fotografi Shaul Golan i cili punon në Izrael për gazetën Yedioth Ahronoth, raportojnë mediat britanike transmeton Klan Kosova.

Përleshja ndodhi javën e kaluar dhe si pasoj e kësaj, dy palestinezë ndërhynë për të mbrojtur policen.

noga

Njëri nga burrat është palestinezi Zakaria Sadah, i cili punon në fushën e të drejtave të njeriut në një organizatë izraelite