A e dini cila skuadër ka shënuar më së shumti gola në pesë ligat kryesore të Evropës?

Monako është skuadra që ka shënuar më së shumti gola në pesë ligat më të forta evropiane.

Sport

05/12/2016 08:10

Skuadra franceze me 49 gola të shënuara në 16 ndeshje, prinë si skuadra me më së shumti gola të shënuara, duke lënë pas Real Madridin me 37 gola.

Vendin e tretë e mbajnë Roma dhe Liverpooli me nga 35 gola, duke lënë pas Barcelonën me 34 gola të shënuara.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.