“E dashura e mafiozit shqiptar”, mediat e huaja fiksohen pas “Miss Universe Albania 2018”

Trejsi Sejdini, e cila përfaqëson Shqipërinë në eventin e bukurisë “Miss Universe” që do të mbahet në Bankok, po merr një vëmendje të madhe në mediet ndëkombëtare.

Lajme

06/12/2018 08:39

Fituesja e kurorës së “Miss Universe Albania 2018”, Trejsi Sejdini, e cila përfaqëson Shqipërinë në eventin e bukurisë “Miss Universe” që do të mbahet në Bankok, po merr një vëmendje të madhe në mediet ndëkombëtare.

Shumë prej tyre kanë kritika të ashpra për Trajsin, ku e quajnë edhe si një balerinë që kërcen e zhveshur. Më tej thuhet se Trajsi është e dashura e një mafiozi shqiptar.

Për më tepër, mediet spanjolle kanë nxjerrë në pah skandalet e shkatuara nga Trejsi Sejdini në klube të ndryshme të Tiranës ku njihej si “Gangsterja e Elabasanit”.

“18-vjeçarja Trejsi Sejdini është përballur në media me një sërë kritikash për shkak të punës së saj si balerinë ekzotike që kërcen komplet e zhveshur. Gjithashtu, në rrjet flitet se ajo është e dashura e një mafiozi shqiptar”- shkruan një media spanjolle “E”.

Me pas shkruan një tjetër: “Trejsi dallohet për sjelljen e saj rebele dhe të çmendur.”