Dzeko: Nuk morëm shanset tona dhe na ndëshkuan

Qendërsulmuesi Edin Dzeko ndjen se Interi largohet me kokën lartë pas humbjes 2-0 në shtëpi ndaj Liverpool-it, pasi treguan se mund të konkurrojnë në këtë nivel të Ligës së Kampionëve.

Sport

16/02/2022 23:17

“Neurazzurët” dominuan për periudha të gjata në “San Siro” dhe tronditën kornizën e portës me Hakan Calhanoglu, por nuk mundën t’i numëronin rastet, një problem që e kanë vuajtur vazhdimisht në Ligën e Kampionëve deri më tani këtë sezon, transmeton lajmi.net.

Në vend të kësaj, “Reds” ishin klinik, duke shënuar me dy goditje të vetme në portë nga Roberto Firmino dhe Mohamed Salah, duke u dhënë një fitore 2-0 jashtë fushe.

“E vetmja gjë që na mungonte ishte fitorja e ndeshjes. Ne luajtëm aq mirë për 65 minuta, patëm raste dhe nuk i lejuam asgjë një prej skuadrave më të mira në Evropë”.

“Është për të ardhur keq të pranosh nga një kënd, ku zakonisht jemi të fortë. Ky është problemi kundër skuadrave të mëdha, nëse nuk merrni shanset tuaja, ata do t’ju ndëshkojnë përfundimisht”.

“Ne provuam gjithçka, të gjithë dhanë gjithçka për 90 minuta. Nuk mjaftonte. Ne e lëmë këtë disfatë me kokën lart, sepse e dimë që kemi dhënë gjithçka”.

Ndeshja e dytë është në “Anfield” dhe golat si mysafir nuk llogariten më dyfish në raundet e eliminimit.

“Ne do të përpiqemi deri në fund. Sigurisht që nuk është një rezultat pozitiv, por fillimisht duhet të përqendrohemi në Serinë A dhe më pas të shohim”, deklaroi ai.

Përballja e dytë zhvillohet pas tre javëve./Lajmi.net/