Dyshja Curry – Durant vendosin rekord të jashtëzakonshëm – Lajmi.net
Dyshja Curry – Durant vendosin rekord të jashtëzakonshëm
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 18:11, 29 October 2018
Sezoni i ri në NBA ka gjetur Golden State-n e vjetër.

Skuadra kampione në fuqi po dhuron spektakël në çdo lojë, duke lënë të kuptojnë që janë pretendent kryesorë edhe këtë sezon, shkruan lajmi.net.

Njësoj si në sezonet e kaluara, janë Stephen Curry dhe Kevin Durant ata që po shkëlqejnë.

Këtë sezon, dyshja “magjike” ka arritur një statistikë të “çmendur”.

Së bashku, ata regjistrojnë mesatare më të mirë të pikëve sesa formacionet startuese të Celtics, Suns, Grizzlies, Clippers dhe Cavs.

Me të vërtetë këto shifra janë të jashtëzakonshme. Me këso performanca, GSW padyshim do të paraqiten përsëri në finale. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO