Dy vjeçarja nga Lipjani, Amra Bytyqi ka nevojë për ndihmën tuaj

Amra Bytyqi, dy vjeçare nga komuna e Lipjanit ka nevojë për ndihmën tuaj. Ajo tash e disa kohë është diagnostikuar me Leukemi Akute.

Lajme

28/06/2018 17:31

Amra e vogël para një kohe e ka bërë transplantin e palcës kurrizore, por ka qenë një virus ai i cili ia ka përkeqësuar gjendjen shëndetësore.

Tash, 2 vjeçarja duhet sërish t’iu nënshtrohet intervenimeve mjekësore. Mjekimi i saj nuk mund të bëhet në Kosovë, andaj familja Bytyqi po e kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë që t’iu dalin në ndihmë.

Të gjithë ju që dëshironi që ta ndihmoni Amra Bytyqin në fotografinë e mëposhtme i keni detajet dhe numrin e kontaktit të familjes.

T’ia kthejmë shpresën për jetë kësaj vogëlusheje.