Dy skuadra nga Serie A në garë për James Rodriguez

Gjitha raportimet në Gjermani bëjnë të ditur se Bayern Munich nuk do të ushtrojë të drejtën e transferimit të James Rodriguez.

Sport

29/05/2019 19:57

Ylli kolumbian ka kaluar dy vite te Bayern Munich, por nuk ka bindur drejtuesit e klubit për blerjen e plotë të kartonit të tij.

27 vjeçari do të rikthehet te Real Madrid, por nuk pritet të qëndrojë aty, me Zinedine Zidanen që nuk llogarit në shërbimet e tij.

James, që ka veshur edhe fanellën e Portos dhe të Monacos, karrierën mund ta vazhdojë në Serie A.

Mediet në Itali sot kanë shkruar për një interesim të Juventusit dhe Napolit, për shërbimet e mesfushorit 27 vjeçar./Lajmi.net/