​Dy meshkuj rrahin gratë tyre në Prizren

Në dy raste të ndryshme burrat kanë ushtruar dhunë ndaj grave të tyre në Prizren. Të njëjtit janë arrestuar ndërsa viktimave iu është ofruar tretman mjekësor. Komunikata e plotë: Prizren 08.08.2022 – 23:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman…

Lajme

10/08/2022 09:04

Në dy raste të ndryshme burrat kanë ushtruar dhunë ndaj grave të tyre në Prizren. Të njëjtit janë arrestuar ndërsa viktimave iu është ofruar tretman mjekësor.

Komunikata e plotë:

Prizren 08.08.2022 – 23:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prizren 09.08.2022-13:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar në vazhdimësi është duke ushtruar dhunë ndaj saj, ndërsa sot e ka dëbuar edhe nga shtëpia. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.