Dy meshkuj e një femër sulmojnë policin në Zveçan

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i nacionalitet serb, është sulmuar dje nga dy meshkuj serbë të Kosovës dhe një femër shtetase e Serbisë, në Zveçan të Mitrovicës.

Lajme

24/06/2015 12:20

Sipas njoftimit të PK-së, thuhet se polici në kohën e sulmit ishte jashtë detyrës.

Të dyshuarve u është konfiskuar një thikë dhe boks dore. Viktima pas tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi.

Pas konsultimit me prokurorin dy të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa i dyshuari i tretë gjendet në arrati. (lajmi.net)