Dy kullat e Notre Dame tani janë të sigurta, një zjarrfikës është lënduar rëndë – Lajmi.net
Dy kullat e Notre Dame tani janë të sigurta, një zjarrfikës është lënduar rëndë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:24, 15 April 2019
Të dy kullat e katedrales Notre Dame tani janë të sigurta.

CNN raporton se zjarri në Notre Dame ka filluar të lokalizohet, përcjell lajmi.net.

Këtë e ka bërë të ditur sekretari i ministrit të Brendshëm francez, Laurent Nunez.

“Zjarri tani është më i dobët. Jemi afër lokalizimit të tij, të dy kullat janë të sigurta. Ne ende po punojmë për ta shpëtuar artin brenda saj”, ka thënë Nunez.

Po ashtu, raportohet se një zjarrfikës është lënduar rëndë. Ndërsa dy të tretat e kulmit të katedrales janë shkatërruar. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO