Dy futbollistët e Realit që kërkojnë shkarkimin e Benitezit

Mbrojtësi Sergio Ramos dhe mesfushori James Rodriguez kërkojnë shkarkimin e Rafael Benitezit nga posti i trajnerit të Real Madridit.

Sport

27/11/2015 20:36

 

 

Dy futbollistë të Real Madridit kërkojnë shkarkimin e trajnerit Rafael Benitez.

Mbrojtësi Sergio Ramos dhe mesfushori ofanziv James Rodriguez janë kundër strategut të ri të “Los Blancos”, i emëruar në detyrë para fillimit të këtij sezoni si pasardhës i Carlo Ancelottit, raportojnë mediat spanjolle, përcjell “Lajmi.net”.

Por, dy të tjerë janë hapur në mbështetje të tij, Toni Kroos e Luka Modric.

Kjo ndarje mes futbollistëve raportohet se është duke krijuar probleme në zhveshtoren e Real Madridit.