Dy ekipet e vetme që e kanë mposhtur Leicesterin

Nga 25 xhirot e zhvilluara deri më tani në Premierligë, Leicesteri është mposhtur nga vetëm dy skuadra.

Sport

06/02/2016 22:35

Leicesteri i ka pësuar vetëm dy humbje deri më tani në Premierligë.

Skuadra lidere është mposhtur nga Arsenali dhe nga Liverpooli.

Gunners i kishin mposhtur 2:5 në “King Power Stadium”, ndërsa Liverpooli 1:0 në Anfield, përcjell Lajmi.net.

Madje, humbja e pësuar nga Liverpooli në dhjetor të vitit të kaluar,  është e fundit për Leicesterin në Premierligë.