Dy ditë para ndeshjes me Shqipërisë, Zvicra ka një telashe

Zvicra ka një telashe pak para ndeshjes së parë në “Euro 2016” kundër Shqipërisë.

Sport

09/06/2016 13:25

Zvicra dhe Shqipëria takohen mes vete të shtunën në duelin e tyre të parë në kuadër të Grupit A në “Euro 2016”.

Por, skuadra helvetike është duke u ballafaquar me një telashe, në lidhje me një vendim teknik të selektorit Vladimir Petkovic, raporton “Blick”.

Petkovic është në dilemë nëse do ta aktivizoj Admir Mehmedin apo Breel Embolo për takimin me Shqipërinë, përcjell “Lajmi.net”.

Sipas një sondazhi në “Blick”, Embolo favorizohet para futbollistit shqiptar.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.