Dua Lipa merr dhuratën speciale nga fansat për ditëlindje, mbledhin para për një kauzë të veçantë

Një ditë më parë, këngëtarja shqiptare Dua Lipa festoi 27 vjetorin e lindjes. “27-ta ndihet sikur parajsë. Faleminderit për urimet e ditëlindjes”, shkroi ajo krahas disa fotove që publikoi.   View this post on Instagram   A post shared by DUA LIPA (@dualipa) Por, krahas urimeve të shumta, ylli me famë botërore ka marrë një…

ShowBiz

23/08/2022 15:07

Një ditë më parë, këngëtarja shqiptare Dua Lipa festoi 27 vjetorin e lindjes.

“27-ta ndihet sikur parajsë. Faleminderit për urimet e ditëlindjes”, shkroi ajo krahas disa fotove që publikoi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Por, krahas urimeve të shumta, ylli me famë botërore ka marrë një dhuratë unike nga fansat e saj, pasi ata kanë grumbulluar mbi 1 mijë dollarë për një kauzë shumë të veçantë.

Paratë kanë shkuar për dy organizata në Prishtinë dhe Tiranë që ka për qëllim kujdesen ndaj kafshëve.

Kujtojmë që Dua pritet të këndojë këtë fundjavë në kryeqytet për festivalin Sunny Hill. /abcnews.al