Drogë e fshehur në pasqyrë, arrestohet shoferi i autobusit (Foto)

Policia e Shqipërisë ka sekuestruar në Portin e Durrësit një sasi prej 20 kg kanabis sativa, dhe ka arrestuar një 57-vjeçar si posedues të saj.

Lajme

05/05/2016 10:06

Neshet Alushi nga Vlora, drejtues i autobusit ku u gjet droga, është arrestuar. Sasia e lëndës narkotike prej 20 kg është gjetur në pjesën e bagazhit, në pjesën e pasme të një pasqyre, shkruan TCH.

Për këtë është shpallur në kërkim një 32-vjeçar nga Vlora, si posedues i bagazheve ku u gjet droga. Hetimet e mëtejshme do të vijohen nga prokuroria e Krimeve të Rënda./ lajmi.net

tre