Drita mposht me lehtësi Malishevën

Drita ka arritur të fitojë ndeshjen e xhiros së tetë, ndaj Malishevës. 4:2 përfundoi takimi ndërmjet Dritës dhe Malishevës. Kështu gjilanasit vazhduan serinë e mirë, që e filluan edhe në edicionin e ri të Superligës së Kosovës, përcjell lajmi.net. Për Dritën ishte Krasniqi që shënoi në minutën e 9`të ndeshjes. Kurse, në të 21` vendasit…

Sport

17/09/2022 16:55

Drita ka arritur të fitojë ndeshjen e xhiros së tetë, ndaj Malishevës.

4:2 përfundoi takimi ndërmjet Dritës dhe Malishevës.

Kështu gjilanasit vazhduan serinë e mirë, që e filluan edhe në edicionin e ri të Superligës së Kosovës, përcjell lajmi.net.

Për Dritën ishte Krasniqi që shënoi në minutën e 9`të ndeshjes.

Kurse, në të 21` vendasit arritën të barazojnë, me anë të Marc Olivier.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat të barabartë 1:1.

Në 45 minutat e tjerë, ndeshje edhe më të mirë zhvilluan mysafirët.

Ishte Simonovski që i dhuroi sërish epërsinë Dritës, pasi shënoi në minutën e 52`.

Kurse golin e tretë për gjilanasit e shënoi Kryeziu, në minutën e 64`.

Ndërsa, golin e katërt e shënoi Ajzeraj. Kurse, për Malishevën golin e dytë në këtë takim e shënoi Hazrollaj.

Me këtë fitore Drita shkon në kuotën e 17 pikëve në vendin e parë, kurse Malisheva mbetet me shtatë në pozitën e shtatë./Lajmi.net/