Dreshaj: Nuk vi i dehur në Kuvend, kam probleme shëndetësore

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Gani Dreshaj, ka kritikuar mediat të cilat sipas tij po raportojnë për fakte të pa qena.

Lajme

06/12/2018 18:12

Konkretisht, Dreshaj ka thënë se mediat duhet të bëhen më njerëzore, pasi thotë se nuk shkon i dehur në Kuvend, raporton lajmi.net.

“Unë dua t’i bëj dy kërkesa. E para ndaj mediave. Nuk po më vjen lehtë me thanë se po ju lus mos shpifni dhe mendoni të jeni sa më njerëzo, sepse unë gjithmonë nuk vi i dehur në parlament”, ka thënë ai.

Dreshaj thotë se ka probleme shëndetësore.

Këto komente ai i bëri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. /Lajmi.net/