Dr Dre ka lansuar album e pritur për më shumë se një dekadë

Albumi më i ri nga Dr Dre është lansuar sot dhe për botën e hip-hopit asgjë tjetër nuk ka rëndësi.

ShowBiz

07/08/2015 17:33

Shumë pak artistë mund të premtojnë një album që do mirrte më se një dekadë për të dalë. Dr Dre është njëri nga ta.

Albumin nga artisti nuk e kanë pritur vetëm fansat por e gjithë bota e muzikës hip-hop.

Sot reperi dhe producenti ka lansuar albumin ‘Compton: A Soundtrack’, që është vetëm albumi i tretë në gjithë karrierën e tij, transmeton Lajmi.net.

Albumi ka marrë emrin nga qyteti i Los Angeles, ku Dre është lindur dhe ka filluar me muzikën që ka ndryshuar hip-hopin.

Të dy albumet e mëhershme të artistit kanë hyrë në histori, si ‘The Cronic’ i vitit 1992 dhe ai ‘2001’ i vitit 1999./Lajmi.net